Podívejte se, co přináší naše aktuality

Aktuality
Zavřít

Composite Structures Analysis Engineer

S pomocí role na platformě 3DEXPERIENCE Composite Structures Analysis Engineer můžete provádět pokročilé simulace kompozitních struktur s ohledem na tuhost, pevnost, vyrobitelnost a toleranci k poškození. Simulace máte možnost doplnit o optimalizaci hmotnosti a tuhosti výrobku. Díky virtuálnímu testování kompozitních struktur se dokážete vyhnout opakovaného fyzického testování a výrazně tak snížit náklady na vývoj produktů.

Popis

S pomocí role na platformě 3DEXPERIENCE Composite Structures Analysis Engineer můžete provádět pokročilé simulace kompozitních struktur s ohledem na tuhost, pevnost, vyrobitelnost a toleranci k poškození. Simulace máte možnost doplnit o optimalizaci hmotnosti a tuhosti výrobku. Díky virtuálnímu testování kompozitních struktur se dokážete vyhnout opakovaného fyzického testování a výrazně tak snížit náklady na vývoj produktů. Composite Structures Analysis Engineer podporuje všechny 3 možnosti definice kompozitních materiálů v CATIA. Role umožňuje efektivně stavět konečnoprvkové modely s pomocí síťovacích pravidel, spravovat velké sestavy nebo automaticky generovat svary. Mimo jiné je možné také kalibrovat materiálové modely.

Typické aplikace:

 • Letectví a obrana: Vývoj letadel a vojenských zařízení s důrazem na hmotnost, pevnost a odolnost.
 • Námořní průmysl: Konstrukce trupů lodí a člunů s cílem maximalizovat hmotnost a odolnost.
 • Sportovní vybavení: Výroba sportovních zařízení s důrazem na hmotnost a pevnost.
 • Elektromobilita: Konstrukce lehkých a pevných komponent pro vozidla se zaměřením na rozsah jízdy a výkon.
 • Medicínské produkty: Vývoj odolných a lehkých materiálů pro medicínské zařízení.

Klíčové přínosy:

 • Podrobná strukturální validace: Poskytuje detailní ověření strukturální integrity od úrovně zkoušek materiálu (coupon level) až po sub-systémovou úroveň pro kovové i kompozitní struktury.
 • Minimalizace hmotnosti: Pomáhá minimalizovat hmotnost produktů, což je klíčové pro splnění cílů týkajících se dosahu a výkonu vozidel.
 • Zvýšení důvěryhodnosti certifikace: Zvyšuje důvěru v certifikaci v raných i pokročilých fázích návrhu produktu.
 • Rozsáhlé analýzy materiálů a simulací: Zahrnuje detailní materiálové a nelineární analýzy, lineární statické analýzy, frekvenci, kolaps, lineární dynamiku a implicitní/explicitní simulace.
 • Snížení nákladů na fyzické testy: Pomáhá minimalizovat náklady a obtíže spojené s prováděním drahých fyzikálních testů.

Ukázky

Varianty nákupu a licence

 • Nákup

  Pořízení trvalé licence je vhodné pro zákazníky, kteří hodlají software využívat v dlouhodobém horizontu. Cena licence se skládá z pořizovací ceny licence – investice, a roční maintenance, která umožňuje přístup k nejnovější verzi software a především technickou podporu od naší společnosti IDIADA. Takto pořízená licence je trvalá. Výhodou pořízení trvalé licence je i možnost zapojit se do rozvojových projektů EU, jako je například projekt POTENCIAL. V případě zájmu o čerpání dotací v rámci těchto projektů se na nás neváhejte obrátit.

 • Pronájem

  Pronájem licence je vhodný pro zákazníky, kteří potřebují vykrýt projektové špičky a nechtějí nakupovat novou trvalou licenci nebo pro ty, kteří chtějí být více variabilní. Pronájem licencí je možný na dobu od 3 měsíců do 3 let. Velmi oblíbený je roční pronájem, který umožňuje revizi licencí případně úpravu jejich skladby každý rok. Pokud zákazník nemá v úmyslu cokoliv měnit, licence se automaticky prodlouží.

 • Akademická licence

  Spolupráce s vysokými školami a univerzitami je pro nás velmi důležitá, a proto se je snažíme podporovat, jak nejlépe dovedeme. Pravidelně jsme partnerem studentských konferencí a jiných akcí. Dodáváme také licence, které jsou určené pro výukové účely a primární výzkum. Pokud se chcete o akademickém programu dozvědět více, rádi Vám poradíme.

 • Bezplatná Trial zkušební verze

  V rámci předprodejní podpory nabízíme zákazníkům možnost vyzkoušet si námi nabízený software bezplatně po dobu až jednoho měsíce. Součástí testování může být také základní proškolení a seznámení se software, abyste se při testování mohli plně věnovat úlohám, které budete v software řešit.

Kontaktujte nás

Rádi vám poradíme, software představíme a pomůžeme s jeho nasazením

Ing. Marek Linhart

Sales Manager