Podívejte se, co přináší naše aktuality

Aktuality
Zavřít

Tosca

Sada programů pro neparametrickou optimalizaci struktur a proudění na základě výsledků FEA a CFD výpočtů. Tosca Structure: optimalizace topologie, tvaru, tloušťky a prolisů. Tosca Fluid - optimalizace topologie.

Popis

Program pro neparametrickou strukturální optimalizaci na základě vazby na FE řešič. Plně automatická integrace je podporována s řešičem Abaqus, Ansys a MSC.Nastran. Základní FE úlohu je možné připravit v libovolném FE pre-processoru, zatímco definici optimalizační úlohy je nutné provést v některém z následujících: nativní Tosca Structure GUI, Abaqus\CAE, Ansa, Ansys Workbench. Jednou z klíčových technologií jsou geometrické vazby, které umožňují uživateli aplikovat technologická omezení výroby na tvar součástky, a podpora nelineárních úloh a materiálů.

Typické úlohy

 • Optimalizace topologie – nalezení vhodné topologie komponenty při splnění požadavků na tuhost, pevnost, hmotnost či vlastní frekvence.
 • Optimalizace tvaru – lokální optimalizace tvaru komponenty s cílem homogenizovat napjatost v dané oblasti a tím prodloužit životnost. Tuto techniku je vhodné aplikovat i na vyhlazený tvar po topologické optimalizaci.
 • Optimalizace tloušťky – nalezení vhodné tloušťky skořepinových nebo nosníkových prvků s cílem zajistit požadovanou tuhost a minimalizovat hmotnost.
 • Optimalizace prolisů – nalezení vhodné struktury a tvaru prolisů s cílem optimalizovat ohybovou tuhost tenkostěnné struktury tvořené skořepinovými elementy.

Funkcionality a klíčové přínosy

 • Efektivní a robustní nástroj, jak vyhovět komplexní požadavkům na funkci i tvar komponent.
 • Velká škála fyzikálních odezev, které je možné definovat jako objektivní funkci či vazbovou podmínku.
 • Geometrické restrikce dané technologií výroby (lití, lisování, kování, symetrie, těsnost, rozměry žeber, aditivní výroba atd).
 • Snadná definice a následná přenositelnost na další úlohu.
 • Automatizovaný postprocessing optimalizovaného tvaru.

 

 

 

Stáhnout produktový list

Detailní PDF

Stáhnout

Ukázky

Varianty nákupu a licence

 • Nákup

  Pořízení trvalé licence je vhodné pro zákazníky, kteří hodlají software využívat v dlouhodobém horizontu. Cena licence se skládá z pořizovací ceny licence – investice, a roční maintenance, která umožňuje přístup k nejnovější verzi software a především technickou podporu od naší společnosti IDIADA. Takto pořízená licence je trvalá. Výhodou pořízení trvalé licence je i možnost zapojit se do rozvojových projektů EU, jako je například projekt POTENCIAL. V případě zájmu o čerpání dotací v rámci těchto projektů se na nás neváhejte obrátit.

 • Pronájem

  Pronájem licence je vhodný pro zákazníky, kteří potřebují vykrýt projektové špičky a nechtějí nakupovat novou trvalou licenci nebo pro ty, kteří chtějí být více variabilní. Pronájem licencí je možný na dobu od 3 měsíců do 3 let. Velmi oblíbený je roční pronájem, který umožňuje revizi licencí případně úpravu jejich skladby každý rok. Pokud zákazník nemá v úmyslu cokoliv měnit, licence se automaticky prodlouží.

 • Akademická licence

  Spolupráce s vysokými školami a univerzitami je pro nás velmi důležitá, a proto se je snažíme podporovat, jak nejlépe dovedeme. Pravidelně jsme partnerem studentských konferencí a jiných akcí. Dodáváme také licence, které jsou určené pro výukové účely a primární výzkum. Pokud se chcete o akademickém programu dozvědět více, rádi Vám poradíme.

 • Bezplatná Trial zkušební verze

  V rámci předprodejní podpory nabízíme zákazníkům možnost vyzkoušet si námi nabízený software bezplatně po dobu až jednoho měsíce. Součástí testování může být také základní proškolení a seznámení se software, abyste se při testování mohli plně věnovat úlohám, které budete v software řešit.

Kontaktujte nás

Rádi vám poradíme, software představíme a pomůžeme s jeho nasazením

Ing. Marek Linhart

Sales Manager