Podívejte se, co přináší naše aktuality

Aktuality
Zavřít

Additive Manufacturing Engineer

Realistické simulace procesu aditivní výroby umožňují uživatelům optimalizovat design produktů a parametry procesu 3D tisku. Díky Additive Manufacturing Engineer jste schopni zvýšit rozměrovou přesnost vytisknutého dílu, minimalizovat dobu tisku a spotřebu materiálu, eliminovat drahé fyzické testování a zkrátit dobu návrhu produktu.

Popis

Realistické simulace procesu aditivní výroby umožňují uživatelům optimalizovat design produktů a parametry procesu 3D tisku. Díky roli Additive Manufacturing Engineer integrované na platformě 3DEXPERIENCE jste schopni zvýšit rozměrovou přesnost vytisknutého dílu, minimalizovat dobu tisku a spotřebu materiálu, eliminovat drahé fyzické testování a zkrátit dobu návrhu produktu. Integrace do platformy 3DEXPERIENCE Vám umožňuje pracovat na aktuálních datech a připravená simulace se podle aktualizace CAD dat bude automaticky upravovat tak, abyste vždy měli aktuální výsledky.

Typické úlohy:

 • Optimalizace tiskových parametrů: Identifikujte optimální nastavení tiskových parametrů, jako je teplota tiskového prostředí, rychlost tisku a tlak v tiskové hlavě, aby se dosáhlo požadované kvality výsledného tisku.
 • Predikce deformací a napětí: Předpovídejte deformace a vnitřní napětí v tisknutých dílech během procesu tisku a chladnutí a optimalizujte geometrie dílů a minimalizaci vad a poruch.
 • Analýza chování materiálů: Zkoumejte chování materiálů při různých teplotách a rychlostech chlazení a vyberte nejvhodnější materiál pro konkrétní aplikaci.
 • Optimalizace podpor: Simulace mohou navrhnout optimální umístění a geometrii podpor pro minimalizaci materiálové spotřeby a snížení obtížnosti odstraňování podpor z hotových tisknutých dílů.
 • Simulace toku materiálu: Simulace mohou modelovat tok materiálu během tiskového procesu, což pomáhá při optimalizaci tvaru tisknutých dílů a minimalizaci nežádoucích jevů, jako je přeplnění nebo nedostatek materiálu.

Funkcionality a klíčové přínosy:

 • Volba 3D tiskové technologie: Uživatel si může vybrat preferovanou tiskovou technologii z široké škály možností, včetně SLM, SLS, BJT, MJF, FFF, FDM, SLA a DLP.
 • Automatické umístění a orientace dílů: Additive Manufacturing Engineer poskytuje automatické umístění dílů na tiskovém podstavci tak, aby byly optimalizovány pro maximální efektivitu výroby a minimalizaci použitých materiálů a času.
 • Automatické generování podpor: Program automaticky generuje podpory pro přípravu návrhů pro tisk v práškovém lůžku nebo fotopolymerní technice, což zlepšuje stabilitu a kvalitu výsledných tisků.
 • Ukládání a opakované použití osvědčených postupů: Optimalizované konfigurace tisku mohou být uloženy jako šablony pro opakované použití a zkrátit tak čas potřebný pro přípravu a zvyšuje konzistenci výsledků.
 • Tisk více dílů najednou: Additive Manufacturing Engineer umožňuje tisk více heterogenních dílů v jednom nastavení, čímž maximalizuje efektivitu tisku a snižuje ztrátu času.

Ukázky

Varianty nákupu a licence

 • Nákup

  Pořízení trvalé licence je vhodné pro zákazníky, kteří hodlají software využívat v dlouhodobém horizontu. Cena licence se skládá z pořizovací ceny licence – investice, a roční maintenance, která umožňuje přístup k nejnovější verzi software a především technickou podporu od naší společnosti IDIADA. Takto pořízená licence je trvalá. Výhodou pořízení trvalé licence je i možnost zapojit se do rozvojových projektů EU, jako je například projekt POTENCIAL. V případě zájmu o čerpání dotací v rámci těchto projektů se na nás neváhejte obrátit.

 • Pronájem

  Pronájem licence je vhodný pro zákazníky, kteří potřebují vykrýt projektové špičky a nechtějí nakupovat novou trvalou licenci nebo pro ty, kteří chtějí být více variabilní. Pronájem licencí je možný na dobu od 3 měsíců do 3 let. Velmi oblíbený je roční pronájem, který umožňuje revizi licencí případně úpravu jejich skladby každý rok. Pokud zákazník nemá v úmyslu cokoliv měnit, licence se automaticky prodlouží.

 • Akademická licence

  Spolupráce s vysokými školami a univerzitami je pro nás velmi důležitá, a proto se je snažíme podporovat, jak nejlépe dovedeme. Pravidelně jsme partnerem studentských konferencí a jiných akcí. Dodáváme také licence, které jsou určené pro výukové účely a primární výzkum. Pokud se chcete o akademickém programu dozvědět více, rádi Vám poradíme.

 • Bezplatná Trial zkušební verze

  V rámci předprodejní podpory nabízíme zákazníkům možnost vyzkoušet si námi nabízený software bezplatně po dobu až jednoho měsíce. Součástí testování může být také základní proškolení a seznámení se software, abyste se při testování mohli plně věnovat úlohám, které budete v software řešit.

Kontaktujte nás

Rádi vám poradíme, software představíme a pomůžeme s jeho nasazením

Ing. Marek Linhart

Sales Manager