Podívejte se, co přináší naše aktuality

Aktuality
Zavřít

SIMULIA V5

SIMULIA V5 obsahuje lineární a nelineární řešič pro výpočet mechanického namáhání a deformace. Řešiče jsou aplikovatelné přímo na modely v prostředí CATIA bez nutnosti transformace geometrie modelu.

Popis

Nástroje mají za cíl přinést řadovému konstruktérovi možnosti virtuálně otestovat chování produktu, který navrhuje. Přímo v prostředí Catia V5 si konstruktér svůj produkt nasíťuje a provede například napěťově-deformační analýzu. Tím je schopen sám sobě rychle a efektivně odpovědět, zda je jeho konstrukční návrh adekvátní požadavkům.

Výpočtové moduly pro CATIA V5

Moduly jsou dostupné v několika úrovních:

 1. Nejzákladnější modul GPS+GAS+EST jsou modulu umožňující simulaci jednotlivých dílů a sestav. Použitý řešič je pouze lineární. Jádro řešiče se nazývá Elfini.
 2. Rozšířením o moduly ANL+ATH získáte možnost simulovat nelinearity (geometrie, materiál a kontakt). Další funkcionality zahrnují možnosti řešení tepelných analýz. Výpočty jsou možné až na 4 jádra. Moduly ANL+ATH využívají řešič Abaqus Standard.
 3. Nejvyšší variantou je modul ACC, neboli Abaqus for Catia Complete. Jak již název napovídá, ACC obsahuje kompletnířešič Abaqus, tedy včetně Explicitního řešiče. Tato licence však již vyžaduje speciální tokeny pro běh výpočtu.
 4. Doplňkové moduly FMS a FMD rozšiřují možnosti tvorby konečnoprvkové sítě.

 

Typické úlohy výpočetních modulů pod Catia V5

 • rychlá validace produktu pomocí napěťově – deformační analýzy
 • základní úlohy s šířením tepla
 • frekvenční analýzy

Funkcionality a klíčové přínosy

 • Vše přímo v jednom prostředí, kde model vznikl (Catia V5).
 • Možnost tvorby konečnoprvkové sítě (shell i solid)
 • Lineární a nelineární analýzy
 • termální analýzy
 • frekvenční analýzy

Užitečné odkazy

Ke stažení

Stáhnout produktový list

Detailní PDF

Stáhnout

Ukázky

Varianty nákupu a licence

 • Nákup

  Pořízení trvalé licence je vhodné pro zákazníky, kteří hodlají software využívat v dlouhodobém horizontu. Cena licence se skládá z pořizovací ceny licence – investice, a roční maintenance, která umožňuje přístup k nejnovější verzi software a především technickou podporu od naší společnosti IDIADA. Takto pořízená licence je trvalá. Výhodou pořízení trvalé licence je i možnost zapojit se do rozvojových projektů EU, jako je například projekt POTENCIAL. V případě zájmu o čerpání dotací v rámci těchto projektů se na nás neváhejte obrátit.

 • Pronájem

  Pronájem licence je vhodný pro zákazníky, kteří potřebují vykrýt projektové špičky a nechtějí nakupovat novou trvalou licenci nebo pro ty, kteří chtějí být více variabilní. Pronájem licencí je možný na dobu od 3 měsíců do 3 let. Velmi oblíbený je roční pronájem, který umožňuje revizi licencí případně úpravu jejich skladby každý rok. Pokud zákazník nemá v úmyslu cokoliv měnit, licence se automaticky prodlouží.

 • Akademická licence

  Spolupráce s vysokými školami a univerzitami je pro nás velmi důležitá, a proto se je snažíme podporovat, jak nejlépe dovedeme. Pravidelně jsme partnerem studentských konferencí a jiných akcí. Dodáváme také licence, které jsou určené pro výukové účely a primární výzkum. Pokud se chcete o akademickém programu dozvědět více, rádi Vám poradíme.

 • Bezplatná Trial zkušební verze

  V rámci předprodejní podpory nabízíme zákazníkům možnost vyzkoušet si námi nabízený software bezplatně po dobu až jednoho měsíce. Součástí testování může být také základní proškolení a seznámení se software, abyste se při testování mohli plně věnovat úlohám, které budete v software řešit.

Kontaktujte nás

Rádi vám poradíme, software představíme a pomůžeme s jeho nasazením

Ing. Marek Linhart

Sales Manager